Vlada povećala minimalnu plaću za 33 kune

BEZ SUGLASNOSTI SINDIKATA

Vlada je danas donijela uredbu o visini minimalne plaće koja je ovaj put povećana za 32,83 kune te sada iznosi 3.017 kuna bruto

Autor: Marina Barukčić (tportal.hr) – Ministar rada i mirovinskog osiguranjaMirando Mrsićpojasnio je kako je Vlada donijela uredbu o iznosu minimalne plaće bez konsenzusa sindikata i poslodavaca. Kako po zakonu minimalna plaća svake godine ipak mora rasti, Vlada ju je povisilaza 32,83 kune,odnosno na 3.017,61 kunu bruto. ‘U izračunu smo uzeli u obzir udio minimalne plaće u prosječnoj plaći, uvažili smo činjenicu da se gospodarstvo još uvijek nalazi u recesiji, na što ukazuje pad broja zaposlenih kod pravnih osoba. Uvažili smo da inflacija utječe na smanjenje kupovne moći te da je nužnost povećanje minimalne plaće’,rekao je ministar Mrsić.