POST INFO 885 – Spomen druženje „Davor Kršić 2024.“

U organizaciji Hrvatskog sindikata pošte, Podružnice 1 – Zagreb, u prošlu subotu 8. lipnja, kod jezera u Granešini upriličeno je druženje u spomen na prerano preminulog kolegu i prijatelja, našeg sindikalnog povjerenika Davora Kršića. U sklopu druženja odigran je turnir u pikadu u kojem je pobjedu odnijela Jasminka Burek. Drugo mjesto osvojio je Milojko Kopanjić, a treće Tomislav Valjak. Čestitamo svim sudionicima. Druženju se pridružila i Davorova obitelj, što nam je bilo posebno drago. Zahvaljujemo svim članovima koji su se odazvali našem pozivu, jer ovakvim događajem i okupljanjem čuvamo sjećanje na našeg dragog kolegu i prijatelja Davora.

ODRŽAN MEMORIJALNI TURNIR „PETAR EKMAJER – PERO“

I ove godine Hrvatski sindikat pošte organizirao je tradicionalni memorijalni turnir „Petar Ekmajer – Pero“ i obilježio dan Podružnice Slavonski Brod. Turnir se održao na terenima s umjetnom podlogom na stadionu kraj Save, u subotu 8. lipnja. Ove godine Brođani su bili posebno motivirani jer su pobjedu posvetili nedavno, prerano preminulom kolegi poštaru Zlatanu Iličiću, koji je sudjelovao na svim turnirima, druženjima i putovanjima u organizaciji Hrvatskog sindikata pošte. Prvo mjesto osvojila je ekipa Hrvatski sindikat pošte Slavonski Brod. Drugo mjesto ekipa EMI, a treće Osijek – Brod. Za najboljeg vratara proglašen je Dario Krajnović. Čestitamo svim sudionicima na fair play igri, ali i izdržljivosti na 32 stupnja, koliko je iznosila temperatura taj dan. Druženje se nastavilo u Sportsko rekreativnom centru Poloj do kasnih večernjih sati, uz odličnu hranu, pjesmu i zabavu. Veseloj atmosferi svakako su pridonijeli zvuci harmonika, jer poznato je da je harmonika instrument koji nikog ne ostavlja ravnodušnim. Hvala svima. Vidimo se sljedeće godine!

USTROJ POVJERENIŠTVA RADNIKA ZA ZAŠTITU NA RADU U HRVATSKOJ POŠTI

U HP-Hrvatskoj pošti d.d. organizirano je šest Povjereništava radnika za zaštitu na radu organizacijskih jedinica (Regija/GP-a) te Središnje povjereništvo radnika za zaštitu na radu. Središnje povjereništvo ukupno ima 11 članova te ga čini: šest izabranih koordinatora povjereništava organizacijskih jedinica i pet imenovanih članova, koje dogovorno imenuju povjereništva organizacijskih jedinica na prijedlog reprezentativnih sindikata potpisnika Kolektivnog ugovora.

Izabrani koordinatori povjereništava radnika za zaštitu na radu u organizacijskim jedinicama:

Regija 1: Nenad Šlogar, 098 298 841, e-mail: nenad.slogar@posta.hr

Regija 2: Cvetan Kovač, 099 802 2504, e.mail: cvetan.kovac@posta.hr

Regija 3: Jerka Sapunarić, 098 298 838, e-mail: jerka.sapunaric@posta.hr

Regija 4: Milenka Alač, 098 298 822, e-mail: milena.alac@posta.hr

Regija 5: Jago Tomić, 095 1983 997, e-mail: jago.tomic@posta.hr

Regija 6: Goran Vuković, 095 86608 262, e-mail: goran.vukovic@posta.hr

Povjereništva radnika za zaštitu na radu organizirana su po organizacijskim jedinicama (Regijama/GP-ima) te imaju različit broj članova ovisno o broju radnika, a izabrani povjerenici s liste Hrvatskog sindikata pošte su:

Regija 1: koordinator: Nenad Šlogar, zamjenik: Ivica Pavlović. članovi: Mato Bugarin, Nikolina Ivanović, Mihaela Kliček, Branko Novački, Goran Pranjić, Ivana Radeljić, Renata Spudić i Slavko Stanić.

Regija 2: koordinator: Cvetan Kovač, zamjenik: Dubravko Kovačić. Članovi: Dijana Drešar, Damir Hrnjak, Mario Varović i Radoslav Lalić.

Regija 3: koordinator: Jerka Sapunarić, zamjenik: Petar Vuko. Članovi: Željko Miljak, Jelena Batinić, Mirna Hrkač, Ivica Križan i Slaven Topić.

Regija 4: koordinator: Milenka Alač, zamjenik: Josipa Vukić Stulić. Članovi: Lidija Pulišić, Ivan Mandić, Mile Šarić i Nikica Protega.

Regija 5: koordinator: Jago Tomić, zamjenik: Anita Čujić. Članovi: Mario Vrček, Pero Zeba, Sanja Bosak, Dražen Kadežabek, Mislav Krstanović i Lucija Grubešić.

Regija 6: koordinator: Goran Vuković, zamjenik: Tina Sorola. Članovi: Damir Jurišić, Vesna Burić, Marijana Brekalo i Branko Vujičić.