ODRŽAN PROSVJED – KOLIKO KOŠTA DA PROPADNE POŠTA?

Kao što smo i najavljivali, u organizaciji Hrvatskog sindikata pošte i Republičkog sindikata radnika Hrvatske, na zagrebačkom trgu svetog Marka, u četvrtak 21. studenog, održan je prosvjed hrvatskih poštarica i poštara. Bez obzira na zadana ograničenja i nemogućnost izostanka s posla, prosvjedu se odazvao zavidan broj naših kolegica i kolega, njih preko 350 iz svih krajeva Hrvatske. Predsjednici dvaju sindikata, Jadranka Dumbović, Željko Vidaković kao i Krešimir Sever, predsjednik Nezavisnih hrvatskih sindikata, u svojim su obraćanjima prosvjednicima, kao i brojnim predstavnicima hrvatskih medija, iznijeli sve ono što nas je nagnalo „na ulicu“. Nebriga i bešćutnost hrvatskih vlasti, bezakonje na tržištu poštanskih usluga, smanjivanje radničkih prava, beskonačno restrukturiranje Hrvatske pošte i, kao posljedica, proglašavanje viška radnika, bile su teme o kojima je ovom prigodom obaviještena svekolika hrvatska javnost. Imajući na umu da je učešće na prosvjedu bilo moguće samo onima koji su bili u mogućnosti koristiti godišnji odmor, imali slobodan dan, ili onima koji tog dana nisu radili u prijepodnevnoj smjeni, moramo ponoviti kako je odaziv naših kolegica i kolega na prosvjed bio vrlo dobar. Da nije izostala jedna manja skupina onih kojima je tamo bilo mjesto, odaziv bismo mogli ocijeniti i većom ocjenom. Mislimo, prije svega, na (neopravdani) izostanak nekih kandidata za predstojeće izbore u Hrvatskom sindikatu pošte.
Zaključimo i mi, kako je to svoj nadahnuti govor zaključio i predsjednik NHS-a Krešimir Sever: Gospodo i drugovi, kol’ko košta da propadne pošta??!!