I POŠTARI ČISTILI PRIRODU OD AUTO OLUPINA

Ekološkoj akciji “Očistimo Hrvatsku od auto olupina”, koju već devet godina provodi udruga Zelene stope, pridružili su se i poštari Samobora, Svete Nedjelje i Jastrebarskog i odlučili uz svoje svakodnevne obveze bilježiti i sva mjesta gdje se nalaze auto olupine. Smisao akcije, koju je podržao Hrvatski sindikat pošte, jest da Samobor i okolica budu regija bez divljih deponija, auto olupina, štednjaka i hladnjaka. U svojoj prvoj akciji, koja se održala prošli vikend, poštari su izvlačili “peglice” i “renolčeke četvorke” iz izvora kod Velikog dola u Parku prirode Žumberak-Samoborsko gorje. Ovom akcijom samoborski poštari žele potaknuti ostale kolege u čitavoj domovini da se pridruže toj hvalevrijednoj akciji. Bravo poštari!