Ne zaboravite glasati!

Dana 12. listopada 2011. održat će se šesti izbori za radnička vijeća i povjerenike radnika za zaštitu na radu u HP d.d. Sve radnike pozivamo da izađu na izbore, da razmisle o tome kojim će sindikalnim listama dati svoje povjerenje, pri čemu bi trebali voditi računa o tome tko je i kako zastupao njihove interese i to ne na riječima nego na djelima i postignućima. Obavještavamo sve radnike koji su listiće za glasanje dobili poštom, da ih vrate nazad što je prije moguće, jer ih izborni odbor mora dobiti zaključno sa 12. listopadom. U suprotnom, listići se neće uzeti u obzir. Oni koji listiće nisu dobili poštom, na izbore će moći izaći i glasati 12. listopada.
Želimo li značajnije utjecati na odluke o sigurnosti naših radnih mjesta, našim pravima i obvezama, na poslovanje Hrvatske pošte i svega onoga što nas se itekako tiče, moramo izabrati Radničko vijeće kao zakonom utvrđeni oblik suodlučivanja radnika. Kada ne bi bilo Radničkog vijeća, o našoj budućnosti i o socijalnoj sigurnosti naših obitelji odlučivao bi poslodavac. Povjerenici zaštite na radu, sukladno svojim zakonskim ovlastima, također mogu značajno pridonijeti i utjecati na sigurnost radnika na radnom mjestu. Zato nam trebaju povjerenici koji znaju i mogu utjecati na Poslodavca, koji će osigurati radnicima sigurne radne uvjete i zdrav radni okoliš. Zašto izaći na izbore? Jer o zaštiti svojih radničkih interesa ODLUČUJEMO SAMI.

Glasujte za svoje Radničko vijeće i Povjereništvo zaštite na radu
Glasujte za Listu HRVATSKOG SINDIKATA POŠTE