HSP - Hrvatski sindikat POŠTE

POST INFO 757 – Ljetovanje u Plavoj vali – turistička sezona 2020.

Zaposleni u Hrvatskoj pošti imaju mogućnost ljetovati u turističkim objektima PLAVE VALE HSP d.o.o.: Punat (otok Krk), Rogoznica, Bol (otok Brač), Vrboska (otok Hvar) i Mlini kod Dubrovnika. Vrhunski turistički smještaj, iznimno pristupačne cijene i povoljni uvjeti plaćanja, pružaju Vam mogućnosti uživanja u najljepšim hrvatskim turističkim odredištima na Jadranu. Cijene noćenja su povoljne i kreću se od 210 do 360 kn po danu turističkog smještaja.

Plaćanje smještaja moguće je jednokratno (prije dolaska u objekt) uz popust od 5% ili u ratama (5-10 mjesečnih rata) bez kamata.

Ako ste za vrijeme glavne turističke sezone od 18. lipnja do 16. rujna 2020., namjeravali svoje ljetovanje ili odmor provesti u nekom od naših turističkih objekata, pozivamo Vas da popunjeni obrazac za prijavu, koji možete naći na internetskoj stranici www.sindikat-hsp.hr ili kod Vašeg sindikalnog povjerenika, DOSTAVITE osobno – poštom na našu adresu PLAVA VALA HSP d.o.o., Radićeva 12, 10000 Zagreb ili putem fax-a na broj 01 4929 676 ili na e-mail blagajna1@sindikat-hsp.hr. POŠALJITE NAM SVOJE PRIJAVE DO 14. VELJAČE 2020.

U turističkoj sezoni 2020. raspored smjena gostiju bit će na bazi sedam noćenja (smjene su nedjeljom), osim za turistički smještaj u Vrboskoj na otoku Hvaru, gdje će smjene biti na bazi 10 noćenja. Sve preostale informacije vezane uz naše ponude, kao i uz uvjete smještaja možete pronaći na našoj internetskoj stranici www.sindikat-hsp.hr ili upitati na telefone 01 4686 087, 4686 088, 4686 093.

VRHUNSKI SMJEŠTAJ – POVOLJNE CIJENE – TOP TURISTIČKE DESTINACIJE

PLAVA VALA HSP d.o.o.

PORCIJE U RESTORANU NSC-a – TAMAN ZA LJUDE NA DIJETI

Nedugo od otvaranja restorana u Novom sortirnom centru, sindikatu su počeli pristizati brojni upiti i konkretne zamjerke radnika vezane za normative obroka koji se nude u restoranu. Gotovo u pravilu, kao „dokazni materijal“ svojih tvrdnji, uz prigovor na količinu u tanjuru, radnici nam šalju fotografije istih tih tanjura i obroka u njima. Uz redovnu pohvalu osoblju restorana, najčešći prigovor radnika se odnosi na premale porcije pa tako na primjer, jedan naš kolega u svom dopisu tvrdi da je „jučer na meniju bila musaka, doslovce si je mogao pojesti u 5 zalogaja“, dodajući tomu kako „zna da je cijena 15 kuna i svatko će reći da ne moraju jesti ako ne žele“. Naravno da smo Poslodavcu skrenuli pozornost na prispjele pritužbe, tražili da se navodi radnika provjere i da se poduzmu potrebne mjere kako bi obroci bili zadovoljavajući, kako u pogledu količine tako i u pogledu cijene. Pri tomu treba imati u vidu lokaciju NSC-a i preveliku udaljenost najbliže trgovine u kojoj bi bilo moguće naći alternativu za „gablec“ u restoranu. Jednako tako, izrazili smo svoj stav kako „radnički restoran“ nikako nije i ne smije biti mjesto na kojem se razmišlja o profitabilnosti jer mu to nije ni cilj ni svrha, s čim se, treba to reći, Poslodavac složio. Da bi krenuli prema rješenju i utvrdili stvarno stanje „na tanjuru“, direktor Ureda za upravljanje ljudskim resursima i predsjednik Hrvatskog sindikata pošte su stali u red na restoranskoj traci, uzeli dva od tri ponuđena jela i osobno se uvjerili u okus, količinu i cijenu obroka. Iskorištena je prilika porazgovarati sa nekolicinom od brojnih kolegica i kolega koji su se tamo zatekli, kako bi čuli njihovo mišljenje o temi. Valja reći da je većina korisnika restorana pohvalila hranu, neki su ustvrdili da je „bolja i ukusnija nego u Jurišićevoj“, da im je čak i količina u redu jer oni „ionako malo jedu jer čuvaju liniju“. Zaključno treba reći kako je iz viđenog i isprobanog, hrana u restoranu NSC-a okusom skroz u redu ali je količinom prilagođena upravo onima koji čuvaju liniju i malo jedu. Znajući da u NSC-u radi veliki broj radnika čije radno mjesto zahtjeva teški fizički rad koji troši i iscrpljuje, normiranih 12 dkg purećeg odreska koji nakon pripreme teško dostiže desetak dekagrama, više je nego jasno da je količina nedostatna i da je potrebno povećati porcije uz razumnu (minimalnu) korekciju cijena. U tom pogledu su Poslodavac i Sindikat suglasni te će se u najskorije vrijeme iznaći bolji model od ovog sadašnjeg.

PODSJETNIK – ANKETA

Ovom vas prilikom podsjećamo da će narednih dana (ako već nije) na vaša radna mjesta biti dostavljena anketa o istraživanju zadovoljstva radnika Hrvatske pošte koju smo najavili u prethona dva broja Post infa. Za one koji možda još nisu upoznati, radi se o anketi čija je namjera saznati vaša mišljenja o tome kako Hrvatska pošta živi i kako se ponaša kao tvrtka te kako se radnici u njoj osjećaju na radu i u vezi s radom. Anketu će provesti nezavisna agencija za istraživanje javnog mišljenja IPSOS. Još vas jednom molimo da odvojite dio svog vremena i ispunite anketu te budete otvoreni i slobodni u ocjeni i procjeni postojećeg stanja kao i vaših očekivanja. Anketa je anonimna i jamči diskreciju. Popunjenu anketu potrebno je poslati najkasnije do petka 7.2.2020. direktno na adresu agencije IPSOS u maloj zatvorenoj adresiranoj kuverti koja je priložena uz anketu.

KOMPANIJSKA KULTURA – JEDAN OD KLJUČNIH FAKTORA ZA USPJEH TVRTKE

Kompanijska kultura predstavlja „osobnost i karakter“ kompanije, ona novim radnicima daje prvi dojam o kompaniji i istodobno ima velik utjecaj na kvalitetu rada već zaposlenih radnika. Vizija, misija, način komunikacije, vrijednosti, pravila, ciljevi, zaposleni i radna sredina čine neizostavne komponente jedne kompanije. Ona obuhvaća sve od radnog vremena, pravila oblačenja i ponašanja, do društvenog angažmana i predstavljanja kompanije u javnosti. Promjene u našoj radnoj okolini često mogu biti vrlo intenzivne i popraćene potrebom da i mi sami mijenjamo neke svoje navike i rutine. Da bi se promjena mogla dogoditi potrebna je spremnost svih radnika na promjenu stava, razmišljanja i ponašanja. U tome ključnu ulogu ima kompanijska kultura. Ona svojim vrijednostima, uvjerenjima, običajima i normama oblikuje ponašanje i stav ljudi u organizaciji pa može djelovati i na izgradnju spremnosti na promjenu, a time i njezinu uspješnu provedbu. U Hrvatskoj pošti je u tijeku provedba projekta Kompanijske kulture. Krajem 2019. završena je prva faza projekta u kojoj su provedene radionice s Upravom i menadžmentom kao i radionice na području cijele Hrvatske. Na radionicama je sudjelovalo više od 150 radnika s različitih radnih mjesta. Naši kolege poštari, peronski manipulanti, operateri, inženjeri, vozači, voditelji i direktori samo su neki od radnika koji su zajedno birali i rangirali definirana ponašanja te predložili nova. Iz međusobne suradnje kristalizirala su se ponašanja koja najbolje podržavaju vrijednosti koje tvrtka promovira, a svima su nam dobro poznata – to su povjerenje, proaktivnost i izvrsnost. U sljedećoj fazi projekta svi radnici će imati priliku sudjelovati i izraziti svoje mišljenje o ponašanjima koja trenutno čine našu kompanijsku kulturu. Na taj način pokazat će se koliko zaista živimo zajedničke vrijednosti i koliko su željena ponašanja prisutna u našem svakodnevnom radu. Izgradnja i poboljšanje naše kompanijske kulture ovisi samo o nama i našoj angažiranosti i doprinosu. Iz tog razloga, definiranje i provođenje kompanijske kulture je preduvjet za zadovoljstvo svih zaposlenih, te je istodobno jedan od ključnih faktora za uspjeh tvrtke.