Odbor za Ustav predložio provjeru broja potpisa referendumske inicijative ’67 je previše“

NHS – Odbor za Ustav Hrvatskog sabora predložio je danas Saboru da zaduži Vladu da provjeri potpise prikupljene u referendumskoj inicijativi ’67 je previše’. Odbor za Ustav jednoglasno je predložio da se Vladu RH pozove da provjeri broj i vjerodostojnost potpisa referendumske inicijative ’67 je previše’. Taj zaključak još treba potvrditi i Hrvatski Sabor. Iako je prijedlog jednoglasno podržan na sjednici odbora, zastupnik Peđa Grbin predložio je da se s obzirom na broj potpisa ne provjerava svaki, nego da Vlada uzme uzorak i iz njega utvrdi je li prikupljen dovoljan broj potpisa građana za pokretanje referenduma o izmjenama Zakona o mirovinskom osiguranju.