Stanić Vlast samo kupuje vrijeme

ZAGREB – Koordinator referendumske inicijative »Ne damo naše autoceste« Mijat Stanić optužio je jučer vladajuću Kukuriku koaliciju da time što se namjerava obratiti Ustavnom sudu u vezi referendumskog pitanja »želi kupiti vrijeme«. “Očekujemo da će Sabor ipak imati dovoljno odgovornosti i da nas neće izlagati daljnjim troškovima, te da će raspisati referendum kako bi građani imali priliku reći da ne žele koncesioniranje autocesta”, rekao je Stanić ispred zgrade Sabora uoči sjednice. Dodao je da je »apsolutno siguran« da ako pitanje dođe pred Ustavni sud, koji ima 30 dana za donošenje odluke, ovaj neće pitanje proglasiti protusutavnim. Koordinator inicijative »17 sindikata protiv outsourcinga« Željko Stipić pozvao je zastupnike da »ne produžavaju agoniju i da to pitanje ne ide na Ustavni sud«.
– Nakon sedam mjeseci napokon smo dočekali raspravu o našem prijedlogu kojim želimo trajno onemogućiti outsourcing, spin off i slične novotarije u javnom sektoru, rekao je Stipić. (Z. C.)